Menu Zamknij

Zakamarkowe Mikołajki na emigracji…

…chwilowej, a dokładnie-weekendowej.

5 i 6 grudnia spędziliśmy w bardzo świątecznym nastroju, pośród Aniołów i Demonów na wystawie w Ołomuńcu. Tytułowe Anioły i Demony sunęły wdzięcznie między klatkami, niektóre nawet paradowały w ringach sędziowskich, widziano także KotoAnioły prowadzane na smyczy.

Świąteczna atmosfera wystawy, umiejscowionej w bliskiej odległości od Rynku pięknie ustrojonego i otulonego dyskretną wonią tradycyjnego grzańca z owocami oraz radosnymi głosami mieszkańców i turystów, wypełnionego gwarem przedświątecznego rozgardiaszu i oczekiwania na najpiękniejsze ze Świąt udzieliła się wystawcom i zwiedzającym.

W Ołomuńcu pojawiła się spora grupa hodowców z Polski, co dodatkowo umiliło nam czas rywalizacji, spotkań z przyjaciółmi i znajomymi oraz emocji wystawowych.

Tym razem Zakamarki wystawiły do rywalizacji Iris i Yaspara. Ku naszej ogromnej radości i satysfakcji pokazały się z jak najlepszej strony.

Yaspar-jeszcze przez chwilkę kociak ale już z aspiracjami na kocura w oba dni uzyskał Ex1, BIV, NOM, zaś drugiego dnia wygrał special NFO rywalizując jednocześnie z młodzieżą , co nas cieszy podwójnie, bowiem nasz młodzianek powoli wyrasta z pajacyków i kaftaników dziecięcych, zaś dżinsy i bluzy są dla niego jeszcze nieco za duże ;). Jednym słowem jest w okresie „przejściowym”, o czym świadczy nieźle jeszcze zachowane a już średnio pożądane baby-coat.

Nasz szwedzka księżniczka ku naszej nieukrywanej radości i dumie w oba  dni wywalczyła EX1, CAC. Po pierwszych chwilach stresu pokazała się z jak najlepszej strony i czarowała swym tradycyjnie ciepłym i zachęcającym spojrzeniem;). Jej zabójcze, rasowo norweskie wild look „zabijało” po kolei wszystkich, którzy mieli odwagę spojrzeć w oczy naszej kolorowej panience.

Wystawa zgromadziła sporą stawkę świetnych kotów, mieliśmy okazję towarzyszyć naszym znajomym i przyjaciołom w ich kolejnych sukcesach wystawowych. Serdecznie gratulujemy wygranych.

Zakamarki powoli stroją się i przygotowują do świąt na przekór aurze i wskazaniom termometrów.Ciasto na pierniczki leżakuje, zakwas na barszcz nastawiony, pudła z ozdobami świątecznymi powoli wyciągamy z zakamarków Zakamarkowa. Kominek przystrojony radośnie trzeszczy spalanymi polanami drewna mrucząc iskrami zapowiada nadejście najpiękniejszych dni w roku.

Cudownego oczekiwania, Kochani!