Menu Zamknij

Mamy trzy tygodnie

Lato…urlopowicze jak co roku mają albo za ciepło albo za zimno, za sucho albo za mokro, dylematy last minute’owe – Tunezja czy Egipt… gdzieś znowu nawałnica, gdzie indziej susza. Jednym słowem, kanikuła w pełni.

Mija właśnie 3 tydzień, odkąd powitaliśmy na świecie kotkY. 21 dni pełnych wrażeń, każdy następny przynosi kolejne umiejętności, radości i uśmiechy, kiedy obserwuje się tą puchatą, wielołapną i wieloogonkową gromadkę. Maluszki urzędują już w apartamencie, gdzie głównie dokazują, ale też i „uczą się” drapaka i kuwetki. Z tym, że to ostatnie jakby kiepsko na razie idzie, ale w końcu  to jeszcze oseski i mają jeszcze troszkę czasu na nabranie toaletowej ogłady.

Omnia pilnie i wytrwale wychowuje potomstwo, opowiada bajki i nuci maluchom do snu. W tym roku ma do pomocy Iris, która wyjątkowo aktywnie bierze udział w kociej edukacji i pielęgnacji kociaków. Idzie jej to wyjątkowo sprawnie, aż trudno uwierzyć, wspominając początkowe syki i warkoty.  Sprawnie kąpie i przewija, pudruje doopki, przyczesuje fryzurki. Maluchy kochają ją bardzo, uwielbiają swą cioteczkę, czasami tylko zaskoczone się wydają tym, że nakarmić to ciotka nie potrafi.

Najodważniejsza i najbardziej garnąca się do ludzi, wymuszająca zainteresowanie i pieszczoty jest Yadore, zwana Jadźką. To wyjątkowo bystra koteczka, zabawna i urocza, ale charakterek ta dama ma, oj ma. Z wdziękiem pyskuje i wykłóca się, jak człowieki ociągają się z miziankami, nawołuje i wzywa uparcie.

Kaśka jak zwykle największą namiętnością darzy kocięce jedzenie, kociaki zauważa, a jakże, natomiast nie poświęca im aktualnie jakiejś szczególnej uwagi. Z Omnią widuje się głównie w wolierze, gdzie matka łapie chwile oddechu lub w jadalni, gdzie lekko nerwowo posila się, by zaraz wrócić do potomstwa. Tylko wieczorami, kiedy żłobek już nakarmiony, wykąpany i w świeżych pieluszkach   posapuje rozkosznie we śnie, światła są przyciemnione i zapada powoli zmrok damy zbierają się w salonie na ploteczki, jednym  okiem kontrolując sytuację w kocięcej sypialni pogrążają się w rozmowach o życiu…