Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie.Zgadzam się Więcej o polityce Kocie Zakamarki*PL

Nowiny

22 grudnia 2016

Last Christmas po raz tysięczny...

...wysłuchamy i kolejne razy. Do końca świata, bo raczej nie pojawi się nic, co mogłoby zdetronizować ten przebój.  Bez tego ever greena sączącego się z głośników radia już pod koniec listopada pod każdą szerokością geograficzną i w każdej niemal strefie klimatycznej nie byłoby świąt. A w zasadzie całego tego miłego, lekko podniecającego rozgardiaszu przedświątecznego. I choć co roku wcześniej, co roku budzi tak samo miłe mrowienie w okolicach żołądka i przełyku.

Okres przedświąteczny: START!

Zakamarki okres przedświątecznych przygotowań rozpoczęły, jak i w ubiegłych latach wystawą w Ołomuńcu. Miła atmosfera ustrojonego rynku, zapach i smak grzańca, chrupanie pieczonych kasztanów, goloneczka i steki w zaprzyjaźnionym gronie miło nastroiły nas i odprężyły. Tylko tam grzaniec smakuje tak wybornie, tylko tam golonka ma smak i zapach wyjątkowości i zapowiedzi magicznych chwil, które już niebawem, już tuż tuż, przy własnej choince i w rodzinnym gronie.Nasza załoga była reprezentowana przez Yaspara, pojawiła się też na niej nasza srebrna primadonna Yasha vel Paskudka. Zakamarkowy Książę zaprezentował się całkiem, całkiem - w oba dni EX1 i NOM, a w sobotę Best in Show!!!  Paskudka zaś  standardowo „wymiotła” czyli w oba dni Best in Show!!!

Cudowny czas, okraszony radosnymi chwilami wśród przyjaciół i znajomych, nawet wystawowy „czeski film” nie wpłynął na nasze humory. Cóż, kto bywał, ten wie, co mamy na myśli ;)

W Zakamarkowie nadal jeszcze dość tłoczno, maluchy rozjadą się do nowych domków już niebawem, na razie towarzyszą nam w przygotowaniach do świąt. Kochani – wszystkim pięknych i radosnych świąt!!!

Życzenia pojednania, miłości i szacunku w tym roku brzmią wyjątkowo wymownie, więc składamy je z nadzieją na spełnienie.

Moje powody do dumy <3
19 listopad 2016

Wystawowy maraton

Tak się już utarło w przypadku Zakamarków, że sezon wystawowy rozpoczynamy mniej więcej w trzecim kwartale roku i nie jest on jakoś szczególnie intensywny.

W tym roku jednak możemy uznać go za wyjątkowo udany, a to za sprawą naszych rezydentów, jak i kociaków urodzonych w naszej hodowli. Srebrna Yasha, Paskudka mieszkająca z Piotrem w Łodzi powtórzyła swój sukces z łodzkiej wystawy i w niedzielę 13 listopada uzyskała Ex 1, CAPIB, NOM, BIS, zaś nasz kawaler Yaspar w sobotę uzyskał Ex1 CAC, tym samym kończąc tytuł Champuiona, w niedzielę zaś EX1, CACIB.  Zakamarkowe dziecko, Zelda  nie zachwyciło się wystawowymi zmaganiami, ale mimo tego zanotowała na swym koncie zarówno pierwszego dnia jak i drugiego Ex1. Jej debiut uznajemy jednak za całkiem, całkiem zadowalający.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobytych tytułów, ocen i certyfikatów. Było emocjonująco, momentami zaskakująco, jednak jak zawsze fantastycznie. Poznańska wystawa coroczny żelazny punkt w naszym wystawowym rozkładzie jazdy jak zwykle przyniosła mnóstwo  wrażeń, wzruszeń, radości. Cudownie było spędzić dwa dni na pełnych obrotach, za to w towarzystwie przyjaciół, znajomych oraz pięknych kotów.

Radośnie zmęczeni, pełni wrażeń i zatankowani po uszy pozytywną energią powróciliśmy do Zakamarkowa, gdzie aktualnie rządzą niepodzielnie maluchy, przedszkolaki starsze i młodsze z miotów Z,A i B. Nasze maluchy rosną jak na drożdżach, rozrabiają, brykają i przemieszczają się z prędkością światła po wszystkich kątach i zakamarkach Zakamarkowa. Zapraszamy do działu Kocięta

Planujemy zakończyć rok wystawą w Ołomuńcu, mamy nadzieję na kolejne miłe chwile, emocje wystawowe i spotkania w zaprzyjaźnionym gronie. Niecierpliwie odliczamy dni do kolejnej wystawy. Nadal w naszej pamięci pozostaje fantastyczna atmosfera czeskiej wystawy, liczymy na to, że i w tym roku spotkamy się w świątecznym klimacie i po zmaganiach wystawowych odreagujemy troszkę przy genialnej goloneczce i grzańcu a zakąsimy pieczonymi kasztanami.

Do zobaczenia!

Zakamarkowa Arya
02 listopada 2016

Światowo to nie zawsze na najwyższym poziomie...

Nie lubimy krytykować, nie lubimy marudzić. Jednak jeśli wybierasz się na – z założenia - największą i najbardziej prestiżową imprezę to nie spodziewasz się picia szampana z plastykowych kubków i jedzenia kawioru z papierowych tacek.

Tak mniej więcej można jednym zdaniem określić imprezę, na jakiej pojawiły się Zakamarki w ostatni weekend października.

Światowa Wystawa Kotów w Wiedniu tylko z założenia i z nazwy byłą światową. Organizacyjnie  bardziej przypominała prowincjonalny pokaz.  Bałagan, fatalne światło, ciasnota w ringach i przy stolikach sędziowskich. Cóż, spodziewaliśmy się zupełnie czegoś innego, wspomnieniami wracaliśmy do Światówki zorganizowanej w Poznaniu. 

Zakamarki wystawiły tylko jednego zawodnika w tych zawodach - Yaspar w ocenie uzyskał tytuł Ex 4/ 6 i na tym zakończył zmagania.

Doczekaliśmy się w końcu naszego, polskiego WW – za sprawą uroczej i zjawiskowej cornishki Palomy. Mamy też prawie naszego kolejnego WW – devonka co prawda zamieszkującego w Szwecji za to zrodzonego z całkiem „polskich” rodziców. Z kolei rosyjski maine coon w hodowli polsko-niemieckiej też troszkę taki nasz jest. 

Serdecznie gratulujemy tytułów, dziękujemy za kilka dni spędzonych w gronie przyjaciół i znajomych. Pomimo niedociągnięć to był świetnie spędzony, dobry czas.

Tydzień po światówce ekipa Zakamarkowa tym razem w roli wyłącznie suportu pojawiła się w Łodzi. Ku naszej ogromnej radości  pochodząca z naszej hodowli srebrna panieneczka Paskudka, Yasha Kocie Zakamarki pierwszego dnia zdobyła EX1, CAP, NOM,BIS, BOB Neuter, drugiego dnia oddała tytuł wspomnianej wyżej Palomie, zdobywając Ex 1, CAPIB, NOM, BIS.

Jesteśmy bardzo, bardzo dumni z naszej-nienaszej  srebrnej gwiazdeczki i mocno wierzymy, że to dopiero początek jej sukcesów na wystawach, czego z całego serca życzymy Piotrowi, jej opiekunowi oraz oczywiście sobie.

99 kotów z Polski
Silna drużyna z Polski
Yasha Kocie Zakamarki*PL
30 sierpnia 2016

Szwedzko-polski mariaż

 Jak coś się zacznie-skończyć się musi. Takie odwieczne prawo natury oraz imprez sportowych. Ostatni olimpijczycy dotarli do swych krajów w glorii chwały lub w cieniu wstydu, żalu i niespełnionych marzeń. Magia sportu i piękno sportowej nieprzewidywalności, przynajmniej według komentatorów sportowych. Tak troszkę czujemy, że magia tym przegranym średnio się udziela i pewnie mają inne spojrzenie na tę mądrość wcale nie życiową, ale cóż poradzić. Medalistom gratulujemy, niemedalistów pocieszamy i wirtualnie klepiemy pokrzepiająco po plecach.

Doczekaliśmy się kolejnego miotu w Zakamarkach. Jako że dumną matką została nasza Szwedzka Ksieżniczka Iris, bardziej znana jako Ropuszka śmiało możemy uznać, że w Zakamarkowie rozpoczęło się mruczące i posapujące panowanie książątek i księżniczek czyli BBanda właśnie stawia nasz Zakamarkowy świat na głowie. Maluszki przyszły na świat zgodnie z planem i oczekiwaniami, choć nie bez lekkiego zamieszania. 

Tym samym dZiewczyny jako najstarsze wchodzą właśnie do grupy przedszkolnej, bAanda staje się ekipą żłobkową i robi miejsce na noworodkach BBandzie.

Lekko nie jest, tak przynajmniej twierdzi dumny ojciec Yaspar. Yaspar okazał się stuprocentowym ojcem i facecikiem w jednym. Koncertowo i książkowo panikował przed drzwiami porodówki, nadal lekko oszołomiony przytłaczającym go szczęściem udaje, że ma wszystko pod kontrolą. Jak każdy facet czeka na ten odpowiedni moment, kiedy pociechy podrosną na tyle, by pograć z nimi w piłkę i pooglądać bajki, a do tego na razie najlepiej nadają się PannyZ.

 Nasze kocie matki sprawują się znakomicie, odwiedzają się często i kontrolują, co u każdej się dzieje. Wymieniają uwagi pielęgnacyjne i dzielą się dobrymi radami wychowawczymi, czasami troszkę poplotkują. Taki to kobieco-macierzyński świat.

Przedstawiamy nasze najmłodsze pociechy, bajkowy miot B, któremu patronuje  Disney.

Bailey Kocie Zakamarki*PL - kotka
Bolt Kocie Zakamarki*PL- kocurek
Bianca Kocie Zakamarki*PL - kotka
Bagheera Kocie Zakamarki*PL- kocurek
W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:    poprzednie wiadomości

najnowsze

 

grudzień 2016

listopad 2016

sierpień 2016

czerwiec 2016

maj 2016

kwiecień 2016

luty 2016

styczeń 2016

 

archiwum 2018

archiwum 2017

archiwum 2016

archiwum 2015

archiwum 2014

archiwum 2013

Copyright © 2013 Kocie Zakamarki*PL
Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.

Serwis kociezakamarki.pl wykorzystuje pliki cookies.
Ważne: POLITYKA KOCIEZAKAMARKI.PL

realizacja: unavoce-design.pl