Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie.Zgadzam się Więcej o polityce Kocie Zakamarki*PL

Nowiny

13 grudnia 2015

Czas postanowień....

Postanowienia, całkiem nienoworoczne…

Na przekór odwiecznym zwyczajom ludowym, co to nakazują postanowienia –ale noworoczne -  czynić, my jeszcze przed Pierwszą Gwiazdką Wigilijną takowe podjęliśmy.

Choć łatwo nie było, krwawe pojedynki toczyły Serce z Rozumem, tysiące myśli galopowały przez nasze biedne, skołowane głowy. Łatwo nie było, ale powiedzieliśmy i A i B.

Nasza srebrna trzpiotka, iskiereczka Yasha, przekornie Paskudką zwana od wczoraj zamieszkuje w nowym domku. Tym samym Łódź wzbogaciła się o kolejnego cudownego, kochającego ludzi futrzastego stwora. Mamy nadzieję, że i w nowym domu obdarzy ona swoich ludzi miłością, oddaniem i mruczeć będzie im kołysanki i poranne godzinki.

Wszystkiego najcudowniejszego w nowym, wierzymy, że we wspaniałym rozdziale twojego życia, Paskudełko kochane! 

Piotrze, samych wspaniałych chwil z naszą, teraz już Twoją srebrną księżniczką!

Braciszek Paskudki Yaspar zostaje z nami. Nie umielibyśmy rozstać się z tym mruczącym  serduszkiem otulonym imponującym futrem, nie potrafilibyśmy zrezygnować z  wpatrywania się w  roziskrzone miłością i oddaniem oczy, nie wyobrażamy sobie poranków i wieczorów bez mruczanek naszego chłopczyka.

Teraz nieśmiało snujemy kolejne plany, bowiem w Zakamarkach Trzecia Era Kocięca powoli staje się już historią, a czas na kolejny rozdział, który - miejmy nadzieję - życie i natura zamienią w dobry scenariusz.

09 grudnia 2015

Zakamarkowe Mikołajki na emigracji…

…chwilowej, a dokładnie-weekendowej.

5 i 6 grudnia spędziliśmy w bardzo świątecznym nastroju, pośród Aniołów i Demonów na wystawie w Ołomuńcu. Tytułowe Anioły i Demony sunęły wdzięcznie między klatkami, niektóre nawet paradowały w ringach sędziowskich, widziano także KotoAnioły prowadzane na smyczy.

Świąteczna atmosfera wystawy, umiejscowionej w bliskiej odległości od Rynku pięknie ustrojonego i otulonego dyskretną wonią tradycyjnego grzańca z owocami oraz radosnymi głosami mieszkańców i turystów, wypełnionego gwarem przedświątecznego rozgardiaszu i oczekiwania na najpiękniejsze ze Świąt udzieliła się wystawcom i zwiedzającym.

W Ołomuńcu pojawiła się spora grupa hodowców z Polski, co dodatkowo umiliło nam czas rywalizacji, spotkań z przyjaciółmi i znajomymi oraz emocji wystawowych.

Tym razem Zakamarki wystawiły do rywalizacji Iris i Yaspara. Ku naszej ogromnej radości i satysfakcji pokazały się z jak najlepszej strony.

Yaspar-jeszcze przez chwilkę kociak ale już z aspiracjami na kocura w oba dni uzyskał Ex1, BIV, NOM, zaś drugiego dnia wygrał special NFO rywalizując jednocześnie z młodzieżą , co nas cieszy podwójnie, bowiem nasz młodzianek powoli wyrasta z pajacyków i kaftaników dziecięcych, zaś dżinsy i bluzy są dla niego jeszcze nieco za duże ;). Jednym słowem jest w okresie „przejściowym”, o czym świadczy nieźle jeszcze zachowane a już średnio pożądane baby-coat.

Nasz szwedzka księżniczka ku naszej nieukrywanej radości i dumie w oba  dni wywalczyła EX1, CAC. Po pierwszych chwilach stresu pokazała się z jak najlepszej strony i czarowała swym tradycyjnie ciepłym i zachęcającym spojrzeniem;). Jej zabójcze, rasowo norweskie wild look „zabijało” po kolei wszystkich, którzy mieli odwagę spojrzeć w oczy naszej kolorowej panience.

Wystawa zgromadziła sporą stawkę świetnych kotów, mieliśmy okazję towarzyszyć naszym znajomym i przyjaciołom w ich kolejnych sukcesach wystawowych. Serdecznie gratulujemy wygranych.

Zakamarki powoli stroją się i przygotowują do świąt na przekór aurze i wskazaniom termometrów.Ciasto na pierniczki leżakuje, zakwas na barszcz nastawiony, pudła z ozdobami świątecznymi powoli wyciągamy z zakamarków Zakamarkowa. Kominek przystrojony radośnie trzeszczy spalanymi polanami drewna mrucząc iskrami zapowiada nadejście najpiękniejszych dni w roku.

Cudownego oczekiwania, Kochani!

S*Zygot's Iris
Katarzyna Smykała
Ropuszka
Rafał Konarzewski
Yaspar
Rafał Konarzewski
Yaspar
Rafał Konarzewski
Yaspar
12 listopada 2015

Na świętego Marcina...

Na Świętego Marcina gęś …jest albo jej ni ma…”.Przysłowia mądrością narodów, mawiają. Mądrze mawiają, choć jak się okazuje-niekoniecznie musi się to przekładać na życie codzienne w polu i zagrodzie, to jest w Zakamarkach i okolicach. U nas jej „ni ma”. Nie było. Trudno. Niech tam sobie gęsi i gąski spokojne życie wiodą daleko. Gęsi nie było, była za to wystawa, przyjacielskie pogaduchy, emocje wystawowe, piękne koty i jak zwykle świetna atmosfera.

Poznańska wystawa od lat wpisana w nasz kalendarz wystawowy i w tym roku spełniła nasze oczekiwania. Zakamarki wystawiły w tym roku dość silną reprezentację, w zasadzie niemal całe przeniosło się pierwszego dnia na poznańską Arenę.

W domu pozostała tylko Omnia, będąca na wychowawczym, łapiąca formę po wyczerpującym kocierzyńskim. Nasze najmłodsze dzieci pomiędzy czarowaniem zwiedzających i innych wystawców wywalczyły Yasha: Ex1, BIV, NOM, Yaspar: EX3, starsze panny: Kachiko: PH i Ropuszka czyli Iris EX 3. Ekipa dzielnie walczyła, wstydu nie przyniosła.

Drugiego dnia, oprócz kolejnej porcji czarowania, wdzięczenia się i zaczepiania wszystkich, którzy chcieli dzieciątka wymiziać, wybawić i pozachwycać się nasze maluchy zdobyły: Yasha: Ex1, NOM, Yaspar: EX2, Ropcia EX2, zaś wobec Kachiko spełniliśmy  naszą wcześniejszą obietnicę o odpoczynku i przerwie wystawowej.

Dziecior sumiennie pracowała, stewardom i sędziom pomagała – to też nasz powód do dumy i radości widzieć, jak dzielnie sobie radzi i jaką ma dobrą rękę do kotów.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym spędziliśmy kolejne fantastyczne chwile w naszym hodowlanym życiu.

Zakamarki już od miesiąca dzielnie piszą listy do św.Mikołaja. Mamy nadzieję, że dobrotliwy święty odnajdzie nas tam daleko, bowiem 6 grudnia – jeśli wszystko się poukłada jak czekoladki w pudełeczku-będziemy w Ołomuńcu na wystawie.

Zatem – do zobaczenia.

Jadwiga, Yaspar, Paskudka
Wyluzowane dzieci
Paskudka
Alicja Hławka
22 październik 2015

Smok Wawelski i inne historie...

Smok Wawelski i inne historie z historią w tle…

Jesień rozgościła się już na dobre, drzewa pysznią się resztkami kolorowych liści, spiżarnia radośnie mruga słoikami, w których zamknęliśmy pocałunki lata i wczesnej jesieni, by zimową porą cieszyć się ulubionymi przetworami. Kominek zerka na równiutko ułożone piramidki drewna, ostatnie kwiaty przekwitają. Jesień, jesień w domu i zagrodzie ;)

Zakamarkowe stadko ostatnio się nieco uszczupliło  za sprawą Yoshki i Yerby . Nasza dwójeczka udała się do Grodu Kraka, by od tej pory wieść swe życie w nowym domu z nowymi, kochającymi ludźmi. Nowy dom powitał nasze maluchy radosnymi ramionami nowych ludzi i historią zamkniętą i zaklętą w cudownych przedmiotach i bibelotach. Z drżeniem serca i kolan obserwowaliśmy kociaki przechadzające się pomiędzy figurkami z miśnieńskiej porcelany i filiżankami „z epoki”.  

Póki co, strat nie odnotowano. Kraków powiększył się o kolejnych, nieco futrzastych mieszkańców. Nie wiemy, czy nasze maluchy zainteresują się zabytkami i historią tego magicznego miasta, ale jesteśmy pewni, że od teraz rodzina Joli zaczyna nowy rozdział i pisać będzie kolejne karty rodzinnej  historii, której częścią staną się nasze dwa Ykotki. Jolu, dziękujemy za miłość, jaką otaczasz nasze maluchy. Samych cudownych chwil i radości z urwisów.

Domku szuka jeszcze tylko nasza rozmruczana pieszczoszka Yaffa. To koteczka z sercem w łapkach i miłością w oczach. Spokojna, zrównoważona, uwielbiająca zabawy i kontakt z człowiekiem kocianna.

Ludzka część Zakamarkowa wybiera się na Światową Wystawę Kotów, gdzie zamierza upajać się widokiem najpiękniejszych kotów, spotkaniami i rozmowami z przyjaciółmi przy dobrym (???) jedzeniu i napitkach;)

Do zobaczenia w Malmo!!!

Yaffa Kocie Zakamarki*PL
Yaffa Kocie Zakamarki*PL
W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:    poprzednie wiadomości

najnowsze

 

grudzień 2015

listopad 2015

październik 2015

wrzesień 2015

sierpień 2015

lipiec 2015

czerwiec 2015

maj 2015

marzec 2015

luty 2015

 

archiwum 2018

archiwum 2017

archiwum 2016

archiwum 2015

archiwum 2014

archiwum 2013

Copyright © 2013 Kocie Zakamarki*PL
Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.

Serwis kociezakamarki.pl wykorzystuje pliki cookies.
Ważne: POLITYKA KOCIEZAKAMARKI.PL

realizacja: unavoce-design.pl