Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie.Zgadzam się Więcej o polityce Kocie Zakamarki*PL

Nowiny

23 grudnia 2014

Wesołych Świąt!!!

08 grudnia 2014

Ołomuniec, Czechy

Ołomouniec powitał nas magiczną, przedświąteczną atmosferą. Wieczór przed zmaganiami wystawowymi spędziliśmy pośród wyjątkowych  specjałów, ozdób i nastrojowej muzyki na rynku staromiejskim, gdzie urokliwie zagościł świąteczny jarmark.

Nie zabrakło też goloneczki i kufelka przedniego, czeskiego piwa w zaprzyjaźnionym gronie. Pogaduchy, ploteczki i fantastyczna atmosfera wyczekiwanych spotkań z przyjaciółmi  to był nasz początek radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Nasza szylkrecia Kachiko wystawą w Ołomouńcu zakończyła swą karierę wystawową w FIFe,  uzyskując tytuł Supreme Premiora, w nowym roku pojawi się w Łodzi, na wystawie TICA organizowanej przez Klub Kota Xtreme, mamy nadzieję, że i tam ukończy tytuł Supreme Grand Champion.

W Zakamarkach nastąpił czas przygotowań do najpiękniejszych ze świąt.

Listy do świętego Mikołaja dawno wysłane, ozdoby choinkowe przyniesione i odkurzone, zaplanowane menu świąteczne i kalendarz spotkań rodzinnych. W powietrzu unosi się dyskretny zapach pierniczków i pasty do podłóg, kominek wesoło miga roztańczonym płomieniem zapowiadając niezwykły czas…

Życzymy wszystkim najcudowniejszych, rozmruczanych, roziskrzonych miłością i ciepłem Świąt spędzonych w gronie najbliższych i kochanych osób a Nowy Rok niech przyniesie tylko same dobre chwile.

Świateczny Rynek - Ołomuniec
SP Kachiko Leśny Chochlik*PL
SP Kachiko Leśny Chochlik*PL
26 listopada 2014

Kolejna wystawa za nami

Zaległości nam urosły, niczym kupka opadłych liści w ogrodzie u sąsiada.

Czym prędzej spieszymy więc z niusami z ostatniej wystawy.

Jak już wiecie (a jak nie wiedzieliście, to teraz już tak) Zakamarki planowały udział na poznańskiej wystawie już od dawna, jest ona od lat wielu stałym punktem kalendarza wystawowego Zakamarkowa.  Bo to i blisko i niemal rodzinnie. I fajne miejsce na mapie wyjazdów naszych przyjaciół, jest więc okazja do spotkań, pogaduch, do lampki wina. Albo i dwóch. Jak tam kto woli i jak uważa. Oraz tradycyjny rogal świętomarciński, bez którego nie ma w Poznaniu Święta Niepodległości oraz wystawy. Jakby kto nie wiedział, cóż to za przysmak ten rogal to wyjaśniam: to coś co smakuje jak skrzyżowanie makowca z croissantem. Niektórzy, a jest ich całkiem pokaźna rzesza twierdzą, że pyszny. Inni, że tuczący. Kolejni-że „toto” całkiem przereklamowane. Ale z rogalami świętomarcińskimi jak z kremówkami papieskimi. Dobre czy nie – ale na pewno żelazny punkt na liscie must eat.

Niektórzy wspominają coś jeszcze o gęsi z kapustą, ale z braku owych i czasu na przygotowanie wystarczyć nam musiało ciasto, ciasto i kolejne ciasto, nieśmiertelny i nadal lubiany Gunter i parę innych przysmaków.

Aaa. Wystawa.

Zakamarki wystawiły w rywalizacji Kachiko i szwedzką księżniczkę Iris zwaną pieszczotliwie Ropuszką. Ze zdumieniem stwierdzamy, że z upływem lat nasza szylkrecia młodnieje na stole sędziowskim i zamiast burczeć, dyskutować i zabijać spojrzeniem bawi się jak kociak, goni piórko, barankuje z sędziami. No, znaczy - ładnie się wystawia. Ogólnie jest fajna, co stwierdzamy zupełnie nieobiektywnie.  

Ropuszka zaliczyła  swój pierwszy raz, jesteśmy z niej bardzo dumni, cieszą nas bardzo słowa i oceny sędziów, zaś w kategorii słodziak pospolity jednogłośnie otrzymała 10 punktów na 10. Nie tylko według nas.

Nasze dziewczyny otrzymały: Kachna Ex1,CAPS, BIV, NOM (sobota),Ex1, CAPS (niedziela), Iris zaś w oba dni Ex2,  my zaś kolejną wystawę zaliczamy do bardzo udanych, nie tylko ze względu na oceny, ale był to fantastycznie spędzony czas w gronie znajomych i przyjaciół, moment załadowania akumulatorów na kolejne tygodnie i miesiące.

Planujemy, choć nie wiemy, jak się wszystko potoczy – jako kolejny Przystanek-Wystawa Ołomuniec.

Aaaa właśnie-co się je w Ołomuńcu w grudniu? Jakieś regionalne przysmaki? Potrawy?

S*Zygot's Iris
S*Zygot's Iris
GIP Kachiko Leśny Chochlik*PL
06 listopada 2014

Nadganiamy zaległości

Jesień mija w Zakamarkowie pod znakiem emocji wystawowych, powitań i kolejnych rozstań…

We wrześniu na wystawie Klubu Kota X-treme honoru Zakamarkowa broniły Kachiko i nasza pociecha Zouza.  Nasza szwedzka księżniczka Iris  po długiej i wyczerpującej podróży odpoczywała w zaciszu Zakamarkowa, ucząc się swego nowego domu i chłonąc jego zapach i atmosferę.

Kaśka, doświadczona zawodniczka po raz kolejny pokazała się ze swej najlepszej, puchatej strony,  zdobywając Quadruple Grand Champion Alter (QGCA), oraz tytuł Best of Best Alter smarkula zaś czas spędziła wyłącznie jako towarzyszka (nie)doli wystawowej swej ciotki oraz na czarowaniu i uwodzeniu gości wystawowych. Obserwowała pilnie ruch za klatką, wdzięczyła się i zaczepiała widzów. Polowała na piórka i chowała się za firanką „kukając” wdzięcznie w kierunku zachwyconych dzieci.Wypatrzyły ją pewne oczy, pewne ręce pieszczotliwie głaskały futerko w rytm jej rozkosznego i głośnego mruczenia… oooo, coś zaiskrzyło, coś zawisło w powietrzu i musiał zaistnieć ciąg dalszy tej przygody. Zouza znalazła swych nowych ludzi i najlepszy z najlepszych domków. Wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego w twym nowym życiu z twoimi  nowymi ludźmi, nasza ukochana iskiereczko. Bądź dla nich radością i słońcem.

Nasza Zakamarkowa ekipa szykuje się na kolejną poznańską wystawę, na której mamy zamiar spotkać się z przyjaciółmi, obejrzeć najpiękniejszych przedstawicieli kociej arystokracji i pokibicować zaprzyjaźnionym kotom.

Do zobaczenia więc 9 i 10 listopada w Arenie.

Kaśkowe osiągnięcia
Standardowy Katarzynowy foch :)
Krzysztof Józefik
Kachiko Lesny Chochlik*PL
Krzysztof Józefik
X-treme Kocie Zakamarki*PL (Zouzunia)
Krzysztof Józefik
Zouzunia w nowym domku
Tak mi dobrze :)
W jednym z szablonów Ditto występują brakujące placeholdery, przejrzyj poniższy szablon:    poprzednie wiadomości

najnowsze

 

grudzień 2014

listopad 2014

wrzesień 2014

sierpień 2014

czerwiec 2014

maj 2014

kwiecień 2014

marzec 2014

styczeń 2014

 

archiwum 2018

archiwum 2017

archiwum 2016

archiwum 2015

archiwum 2014

archiwum 2013

Copyright © 2013 Kocie Zakamarki*PL
Wszelkie prawa do serwisu oraz treści zastrzeżone.

Serwis kociezakamarki.pl wykorzystuje pliki cookies.
Ważne: POLITYKA KOCIEZAKAMARKI.PL

realizacja: unavoce-design.pl